O firmie

Profil działalności

Osprzęt lakierniczy WAGNER
Osprzęt lakierniczy WAGNER

Specjalizujemy się w lakierowaniu tworzyw sztucznych (PBT, ABS, ASA, PC, PVC, PS, PA, PET, PP) oraz innych materiałów o bardzo wysokich wymaganiach estetycznych (stal, ZnAl i inne). Realizujemy zlecenia hurtowe na rynku B2B, nie przyjmujemy zamówień detalicznych od klientów indywidualnych.

Od 2017 roku w naszej ofercie znajduje się również nowoczesna technologia nanoszenia metali na elementy z różnorodnego materiału – sputtering (powłoki PVD). Uzyskujemy w ten sposób lustrzane powłoki, które posiadają właściwości wizualne i użytkowe podobne do galwanizacji i zwykłej metalizacji próżniowej. Technologia ta pozwala na m.in. metalizację szkła – w tym mosiądzowanie i chromowanie.

Projekt otrzymał dofinansowanie od WRPO dla działania 1.5 „Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw”, Poddziałania 1.5.2 „Wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu” WRPO na lata 2014 – 2020.

EFRR_Samorzad_kolor

Więcej o sputteringu, w tym chromowaniu znajduje się tutaj.

Do malowania wykorzystujemy linie automatyczne i manualne.

Projekty z wysokimi wolumenami wprowadzamy na nowoczesną, zrobotyzowaną linię lakierniczą. Dzięki utrzymaniu odpowiednich warunków malowania i zredukowaniu ingerencji człowieka w proces, gwarantujemy najwyższą jakość i pełną powtarzalność lakierowania.

Robot lakierniczy FANUC

Linia automatyczna wyposażona jest w robota lakierniczego firmy Fanuc, w pełni klimatyzowaną kabinę lakierniczą oraz tunel podsuszania z pełną regulacją temperatury i wilgotności. Wszystkie elementy linii spięte są nowoczesnym przenośnikiem power & free firmy Caldan. Na tej linii lakierujemy projekty wysokoseryjne, powtarzalne, w tym między innymi drzwi od pralek dla znanej firmy z branży AGD.

Dla realizacji małych serii oraz niestandardowych elementów wykorzystujemy dwu i trzystanowiskowe kabiny ręczne, przy których pracują wykwalifikowani lakiernicy z wieloletnim stażem.

Kolorystyka i wykończenia

Zapraszamy do zapoznania się z Ogólnymi Warunkami Współpracy dostępnymi poniżej.

Ogólne Warunki Współpracy

Doświadczenie

Działamy nieprzerwanie od 2002 roku, co rok zwiększając liczbę lakierowanych detali. Posiadamy doświadczenie w lakierowaniu jedno, dwu i trójwarstwowym z uzyskiwaniem efektów metalik, soft, struktura oraz “gumy”. Detale lakierowanie przez naszą firmę trafiają do czołowych producentów sprzętu małego i dużego AGD, branży medycznej oraz osprzętu elektrycznego.

Do lakierowania używamy materiałów wiodących producentów europejskich – Peter Lacke, Akzo Nobel, Alma Color, Lechler i innych. We współpracy z laboratoriami tych firm jesteśmy w stanie dobrać lakier spełniający nawet najbardziej wymyślne oczekiwania. Do aplikacji wykorzystujemy sprzęt uznanych firm np. IWATA, Wagner i WALTER.

Firma ma charakter rodzinny, posiada stabilną i doświadczona załogę. Obecnie zatrudniamy ponad 50 osób, znakomita większość pracuje dla nas od wielu lat. Nasze zaangażowanie jest doceniane przez naszych odbiorców, przez których jesteśmy postrzegani jako solidny i niezawodny partner.

Zobacz galerię malowanych części z podziałem na różne powłoki

Nowe inwestycje

W połowie 2019 r. podpisaliśmy umowę na realizację projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Zakup linii lakierniczej z oprogramowaniem oraz rozbudowa hali w miejscowości Ostroróg celem wdrożenia innowacyjnej technologii lakierowania”.

Projekt obejmuje rozbudowę hali oraz zakup w pełni zautomatyzowanej linii lakierniczej z funkcjonalnością suszenia promiennikami podczerwieni (IR) oraz utwardzania powierzchni promiennikami UV. Linia przeznaczona będzie do lakierowania detali zbliżonych kształtem do walca – nakrętki i inne opakowania kosmetyczne, pokrętła, buteleczki.

Planowane jest m.in. połączenie lakierowania UV z metalizacją / sputteringiem, by uzyskać bardzo trwałe, twarde powłoki lustrzane, odporne na m.in. czynniki chemiczne. Linia pozwoli również na udoskonalenie dotychczasowego procesu lakierowania konwencjonalnego – innowacja wdrażania na podstawie własnych B+R.

Celem projektu jest wzrost konkurencyjności firmy BIT na rynku polskim i zagranicznym. Dofinansowanie projektu z UE: 873 000,00 PLN.

Dofinansowanie z Funduszy Europejskich
Dofinansowanie z Funduszy Europejskich

Uruchomienie linii – połowa 2020 r. Już teraz prowadzimy selekcję projektów, które zostaną wdrożone do lakierowania na opisywanej linii – wysokoseryjne projekty, stała współpraca.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie omówienia szczegółów.  Formularz kontaktowy

Certyfikat jakości

Od 2009 roku corocznie odnawiamy certyfikat jakości wg normy ISO 9001. W 2018 r. zaktualizowaliśmy go według najnowszych wymogów – ISO 9001:2015. Świadczy to o działaniu w kierunku spełniania wysokich wymagań jakościowych klienta w zakresie prowadzonych usług. Realizujemy to poprzez odpowiednią organizację pracy, ciągłe doskonalenie, systemowe podejście do procesu produkcji oraz do zarządzania.

Nasz certyfikat ISO 9001:2015

Polityka jakości

Lokalizacja zakładu

Lakiernictwo przemysłowe BiT – firma zlokalizowana jest w Ostrorogu (ok. 40 km na północny-zachód od Poznania).

Dokładna lokalizacja zakładu jest wskazana w dziale kontakt.